Wieczór Biznesowy Lady Business Club i Galerii Strefa A „Business & Art.”

Lady Business Club, Akademia Marki z Klasą oraz Galeria Strefa „A” zapraszają do udziału w wydarzeniu w ramach cyklu prestiżowych spotkań i konferencji dla biznesu, organizowanych w wybranych miastach Polski. Wieczór ze sztuką, ma wskazać jak ważna jest estetyka, piękno i osobiste zaangażowanie na rzecz edukacji kulturalnej w środowisku biznesu.Lady Business Club i Akademia Marki z Klasą, swoimi działaniami pokazują jak ważne w odkrywaniu sensu życia jest wychodzenie poza potrzeby materialne i kierowanie się
ku ogólnoludzkim wartościom dostępnym w kontakcie ze sztuką.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że z pozoru hermetyczny świat sztuki współczesnej jest otwarty a jego poznanie oraz kolekcjonowanie może stać się wielka przygodą
i sposobem na doskonalenie i poznawanie siebie. Malarstwo, rzeźba, fotografia, film video, street art można traktować jako pretekst do bardzo interesującej rozmowy, ale i do początku budowania własnej kolekcji.

• Czy doprawdy trzeba być milionerem, by zacząć fascynującą przygodę ze światem sztuki?
• Czy trzeba być znawcą sztuki, aby tworzyć kolekcje na własne potrzeby?
• Czy budowanie marki osobistej może stać się sztuką życia?

O tym wszystkim oraz o inwestowaniu w swoją Markę Osobistą, planowaniu spadkowym, sukcesji i bezpieczeństwie Twojego biznesu dowiesz się z merytorycznych wystąpień prelegentów.

Pięknym tłem wydarzenia będzie wystawa prac niezwykle utalentowanej malarki Aleksandry Batury pt. „PRZyWIDZENIE“.

Prelegenci spotkania to znani eksperci w swoich dziedzinach:

MAŁGORZATA BŁASZCZYK – swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w korporacjach międzynarodowych, ale zawsze marzyła o stworzeniu własnego biznesu, który pozwoliłby jej w pełni realizować swoje własne pasje i dał satysfakcję rozwoju osobistego i gratyfikację finansową.
Wykorzystując swoją wiedzę z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz procesami projektowymi zdecydowała się na rozwój własnego biznesu. Od 2010 roku prowadzi galerię sztuki współczesnej i zajmuję się promocją młodych twórców na rynku polskim i międzynarodowym. Realizuje projekty z zakresu edukacji artystycznej i przedsiebiorczosci dla kobiet i zarządzania humanistycznego.
Jest certyfikowanym coachem ICF i trenerem oraz prezesem Fundacji Zona Art. Brała udział w projektach Banku Światowego z zakresu kreowania przedsiębiorczości kobiet na terenie Śląska oraz wspierała ciekawe inicjatywy społeczne związane z aktywizacją różnych grup społecznych. Ceni biznes oparty na relacji i uczciwości. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem w tworzeniu wizerunku firmy i skutecznego działania, pasji tworzenia
i odkrywania swoich talentów. Jej motto to – działaj skuteczni ale z klasą.
TYTUŁ PRELEKCJI „inwestowanie w sztukę”

PAWEŁ DONIEC – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, problematyce sukcesji międzypokoleniowej przedsiębiorstw i majątków przedsiębiorców, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, w prawie budowlanym
i w odzyskiwaniu należności handlowych.
Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu procesów sądowych i obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w szczególności z branży produkcyjnej, deweloperskiej i hotelarskiej. Prowadzi wykłady na studiach MBA na uczelni ASBIRO oraz szkolenia dla właścicieli firm we współpracy z organizacjami przedsiębiorców i firmami szkoleniowymi.
Jest wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii DGP Doniec Górecki Potoplak.
TYTUŁ PRELEKCJI „planowanie spadkowe i sukcesja – bezpieczeństwo Twojego biznesu”

EWA CZERTAK – wspólnik w spółce Business Unlimited, ekspertka i praktyk personal brandingu, w Akademii Marki z Klasą buduje silne marki przedsiębiorczych kobiet na terenie całej Polski. Mentor, twórca i Prezes Akademii (www.akademiamarkizklasa.pl), współtworzy Lady Business Club. Master Business Trainer level superior, posiada tytuł MBA, coach certyfikowany ICC od 2006, prelegentka konferencji, autorka artykułów o personal brandingu, pisze bloga Bądź widzialną Marką. Lubi aktywnie spędzać czas wolny, biega, jest maratończykiem, jeździ konno. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line.
Jej misja to: Czynić ludzi Wielkimi.
TYTUŁ PRELEKCJI „budowanie marki osobistej jako sztuka życia i sposób na doskonalenie w każdej sferze życia”

LADY BUSINESS CLUB to pierwszy ogólnopolski, prestiżowy i elitarny klub dla kobiet biznesu – właścicielek firm – kobiet z klasą, ceniących ogólnoludzkie wartości w życiu i w biznesie.
Powstał cztery lata temu i działa zgodnie z misją zwiększania świadomości właścicielek firm w obszarze budowania rozpoznawalności i przewagi biznesowej poprzez promowanie sukcesów i wzmacnianie ich marki osobistej w świecie realnym oraz w internecie.
To również sieć społecznościowa, w której członkinie mogą nawiązać nowe, wartościowe kontakty biznesowe; to miejsce, które przyciąga kobiety świadomie budujące sieć kontaktów oraz rozwijające osobistą markę.

AKADEMIA MARKI Z KLASĄ to pierwsza organizacja szkoleniowa, która kompleksowo łączy proces budowania osobistej marki z działaniami marketingowymi, prawnymi, PR-owymi, wizerunkowymi z rozwojem zawodowym. Akademia to zespół ekspertów w dziedzinach: personal branding, coaching, etykieta, osobisty marketing w sieci, e- wizerunek, stylizacja ubioru, fryzury i wizaż, fotografia biznesowa. Akademia Marki z Klasą specjalizuje się w Personal Branding i proponuje półroczny Program budowania marki osobistej Bądź widzialną Marką. Program dedykowany jest właścicielom małych, średnich i dużych firm oraz osobom indywidualnym, którzy poprzez rozpoznawalność nazwiska chcą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców oraz zwiększyć wartość swoich usług i produktów.

Strefa A i Aleksandra Batura na Art Basel Selection ArtFair 2015

Tytuł: Horyzont Opis: olej na płótnie/140x160 cm Rok powstania:  2010

 

Galeria Strefa A wraz z artystką Aleksandrą Baturą została zaproszona na prestiżowe targi sztuki Selection Art Fair tegorocznych targów Art Basel. To niezwykłe wyróżnienie świadczy o szalenie prężnie rozwijającym się talencie artystki Oli Batury – jej kompozycje zostają bowiem coraz częściej doceniane również właśnie poza Polską. Warto przypomnieć, że tego typu wydarzenia z pewnością podnoszą prestiż danego artysty, jak i również wartość finansową sztuki; to samo zresztą tyczy się galerii uczestniczących gdyż wyróżnienie to jest dowodem ich renomy oraz profesjonalizmu.

 

 

2c53df37aaee79a717a0f2ddb69654b9becc885d!10717075

 

Ola Batura znalazła się w gronie 8 artystów (m.in. z Polski, Niemiec, czy Szwajcarii), z ośmiu galerii z całego świata. Strefa A prócz galerii Stalowa to jedyne galerie wyróżnione z Polski.

Dziewiąta edycja targów sztuki Selection odbywających się przy Art Basel, to jedne z mniejszych aczkolwiek najlepiej rozpoznawalnych i cieszących się dużym szacunkiem, targów odbywających się podczas tygodnia targów sztuki w Bazylei. Na przestrzeni 400 metrów kwadratowych, w zrelaksowanej atmosferze, można mieć okazję na dłuższe spotkanie oraz bardziej „intensywną” wymianę pomiędzy prezentującymi swoich artystów galeriami.

 

 

Targi Sztuki Selection ArtFair w Bazylei są częscią Art Basel otwartych od 15 czerwca, przez tydzień do niedzieli 21 czerwca 2015. Prace Oli Batury oraz Galerię Strefe A będzie można znaleźć w Basel Art Center przy Riehentorstrasse 31 w godzinach 12-21 oraz w niedzielę 12-19.

 

Gratulujemy Aleksandrze Baturze i zapraszamy!119b10f62ae57099e2dbf754e06cdcca187dc1d1

Więcej o malarstwie Oli Batury możecie przeczytać tutaj: http://strefaa.pl/artysci/czytaj/id/29

Osoby pragnące wzbogacić swoją kolekcję o sztukę Batury zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy również do zapoznania się z tegorocznym katalogiem Selection Art Fair: katalogARTfair_15_LL

 

Sztuka inwestowania w sztukę – szkolenie w Bielsku-Białej!

SZTUKA INWESTOWANIA W SZTUKĘ

Fundacja Zona Art
we współpracy z  Stilnovisti Investments SA

zapraszają na przedświąteczne – pierwsze z cyklu spotkań
poświęconych inwestycjom alternatywnym

INWESTOWANIU W SZTUKĘ 

Kultura i sztuka zajmuje coraz istotniejsze miejsce w budowaniu strategii biznesowej przedsiębiorstwa, nie tylko ze względu na swój potencjał inwestycyjny, ale przede wszystkim promocyjny. Kolekcje firmowe oraz indywidualne są elitarną formą inwestycji, a dbałość o rozwój świadomości kulturowej postrzegana jest obecnie jako postawa odpowiedzialna społecznie, odważna i wiarygodna. 

image0

12 grudnia godz. 17.00

Dworek New Restaurant
ul. Żywiecka 193
Bielsko-Biała

W programie:
-kolekcjonerstwo prywatne i korporacyjne
-rynek sztuki w Polsce – obecny stan i szanse na rozwój
-ekonomia sztuki: co kupować, kogo i gdzie
-młoda sztuka – dlaczego warto?
-prawne i podatkowe aspekty obrotu dziełami sztuki w Polsce

Spotkanie poprowadzą:
Małgorzata Błaszczyk – prezes Fundacji Zona Art, właścicielka i założycielka Galerii Strefa A
Mateusz Kudzia -absolwent studiów z zakresu Art and Business na University of Aberdeen
Paweł Fedczyszyn – aplikant adwokacki, specjalizuje się w prawie autorskim oraz ochronie własności intelektualnej

image1

Wykorzystując fachową wiedzę z zakresu sztuki i finansów, pragniemy wprowadzić Państwa w tajniki rynku sztuki współczesnej, by inwestowanie stało się czystą przyjemnością…

Wstęp na spotkanie (połączone z poczęstunkiem i degustacją win) – 65 zł
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału. Liczba miejsc jest ograniczona.
+48 601 430 146 / +48 606 652 178
malgorzata@strefaa.pl / mmm.szymura@gmail.com

image2

Fundacja Zona Art działa przy Galerii Sztuki Współczesnej Strefa A w Krakowie
+48 601 430 146 / malgorzata@strefaa.pl
www.strefaa.pl / www.finanseisztuka.pl

„Rynek Sztuki. Sztuka Rynku” – o raporcie Deloitte’a

Raport „Rynek Sztuki. Sztuka Rynku”, przygotowany przez Deloitte, pojawił się w sieci i przemknął przez nią bez większego echa. Abstrahując od jego treści, warto się zastanowić dlaczego i dla kogo takie raporty są tworzone, oraz jak ważne są dla polskiego rynku sztuki. Czy są one przydatne tylko i wyłącznie dla inwestorów, którzy chętnie dowiedzieliby się o aktualnym stanie rynku i prognozach dla ich aktywów w postaci sztuki? Po części z pewnością tak, jednak raporty takie jak ten służą w głównej mierze edukacji społeczeństwa i zwróceniu uwagi na kluczowe problemy związane z tak mało rozwiniętym i poznanym przez Polaków rynkiem jakim jest rynek sztuki.

Wyniki badań przeprowadzonych przez Deloitte są potwierdzeniem samym w sobie, że ów raport (jak również i przyszłe badana oraz edukacja w tej kwestii) są absolutnie niezbędne jeśli chcemy mówić, czy mieć nadzieje na jakikolwiek rozwój Polski i jej społeczeństwa w tym sektorze. Jak wynika z badań Deloitte’a, za najbardziej potrzebne usługi dla osób inwestujących w sztukę (choć oczywiście można śmiało wziąć pod uwagę także kolekcjonerów) ankietujący postrzegają edukację i usługi doradcze w zakresie sztuki.

Druga pod względem najbardziej potrzebnych usług to wycena dzieł sztuki, co również świadczy o niskim poziomie edukacji jeśli chodzi o zrozumienie wyceny sztuki. Podobnie – brak wiedzy, przejrzystości, badań rynkowych i specjalistów w tej dziedzinie są uważane za ważny lub bardzo ważny problem związany z usługami i produktami dotyczącymi dzieł sztuki, oraz w dużej mierze uniemożliwiający, bądź hamujący rzeczywisty rozwój rynku sztuki w Polsce. Podobnie rzecz ma się z bezpośrednio wpływającą na ten stan rzeczy dostępnością informacji i publikacji na ten temat – zapotrzebowanie na tego typu informacje świadczy także o realnej możliwości rozwoju. Mało zaskakujące są wyniki raczkujących sektorów rynku sztuki takich jak fundusze inwestycyjne czy zabezpieczenia kredytów i z pewnością można je było przewidzieć.

106
Radosław Szlaga w ciągu dwóch lat z szóstego, stał się pierwszym najbardziej rokującym artystą w 2012, według zestawienia Kompas Sztuki.
Na zdjęciu:Target Monograph

olej, płótno, 65×90 cm, 2009

Ważny jest jednak powód tak niskiego poziomu rozwoju w tej branży, na który zwraca uwagę raport. Najważniejszą przeszkodą w funkcjonowaniu tych, można by rzec właściwie nieobecnych możliwości, jest brak wiedzy na ich temat.

Raport Deloitte’a opiera się na szerokim, choć bardzo ogólnym badaniu rynku sztuki. Nie znajdziemy w nim ani danych skupionych na specjalistycznych aspektach rynku, ani konkretnych trendów, które pomogłyby i są potrzebne biorąc pod uwagę wspomniany problem edukacji w tej dziedzinie. Zamiast tego otrzymujemy (wystarczająco) kompleksowy obraz polskiego rynku sztuki – a dokładniej jego postrzegania oraz problemów z nich wynikających.

Poza wspomnianym brakiem edukacji, specjalistów i fachowej wiedzy do bardziej zadowalającego rozwoju, warto także zwrócić uwagę na nacisk inwestorów i kolekcjonerów na tendencję którą można nazwać inwestycją estetyczną.wykres2Sztuka, przede wszystkim, jest kupowana ponieważ niesie ze sobą wartość emocjonalną dla kupującego. Warto o tym pamiętać kupując obraz z myślą o jego odsprzedaży. Łączy się to ze wzrostem zamożności społeczeństwa, a granica pomiędzy kolekcjonerem a inwestorem w tej dziedzinie istotnie się zaciera – dla 84% ankietowanych wartość emocjonalna jest najważniejszym powodem inwestowania w dzieła sztuki. Wynika z tego prosty fakt, że dzieła sztuki nie są kupowane przede wszystkim poprzez dokonanie chłodnej kalkulacji, ale i z powodów estetycznych.

Raport Delloite’a wskazuje wyraźny wzrost jeśli chodzi o zainteresowanie oraz wyniki sprzedaży co świadczy o rozwoju rynku sztuki. Warto się z nim zapoznać choćby dlatego by zrozumieć dlaczego rozwój ten jest hamowany i dokąd aktualnie zmierza. Potrzeba edukacji i coraz większy nacisk jaki kładzie się na sztukę młodą w opozycji do przedwojennej, powrót do obecnej niegdyś w Polsce tradycji kolekcjonowania, i zainteresowanie tą dziedziną z pewności wróżą większy rozwój rynku sztuki w Polsce.

Źródło: http://www.deloitte.com

 

Mateusz Kudzia